Kineziologie One Brain

Kineziologie One Brain (jednotný mozek) je metoda, která má svůj počátek již v 60. letech minulého století, objevil ji americký chiropraktik George Goodheart. Vznikl učební materiál, který byl dále rozpracován do několika odvětví. K nim patří i Three in one Concepts (Koncept tři v jednom), který dále rozvíjeli tři odborníci Gordon Stokes, Daniel Whiteside a Candance Callaway, a to od roku 1972. Three in Concepts představuje sjednocení těla, mysli a ducha.

Kineziologie One Brain pracuje se svalovým testem klienta přes terapeuta, znamená to tedy, že terapeut "vytestuje" energetický blok, který vznikl v těle a s tím pak dále pracuje. Jde o metodu objektivní, nesouvisí s léčitelstvím. Kineziologie One Brain je metoda, kterou se může naučit úplně každý.

V některých zemích (Amerika, Nizozemí, Maďarsko) je Kineziologie One Brain dokonce hrazena zdravotní pojišťovnou.

Již i dnešní klasická medicína se přiklání k tomu, že naše nemoci mají psychosomatický původ a právě Kineziologie One Brain zjišťuje jejich příčinu, proč k nim došlo.

Vše začíná naším početím, kdy se spojí buňka otce a matky. A už tehdy (ač to zní možná trochu divně), může dojít k ovlivnění toho, jak se bude náš život dál vyvíjet.  Pak přijde období prenatálu, které někdy také nemusí být zrovna pozitivní. Dále nás čeká naše první velká zkouška - porod. U té může hrát roli, jak jsme se narodili (zda přirozenou cestou nebo císařským řezem - říká se, že lidé, kteří se narodili císařským řezem mohou mít v životě problémy s dokončováním věcí), dále také stres matky z porodu, který je na nás přenášen, stres způsobený autoritou lékaře. Poté, co jsme zvládli porod, vyrůstáme v naší rodině. A protože máme od našich rodičů náklad stresu, který na nás nevědomě naložili (a někdy se pod ním pořádně prohneme), máme někdy co dělat, abychom se životem alespoň nějak protloukli. Když jsme malé děti, tak jsou pro nás rodiče bozi, kterým věříme vše, co nám řeknou. Pak vyrosteme, jdeme do školky, školy a  poznáváme kamarády, spolužáky, učitele (kteří jsou někdy, stejně jako dříve rodiče, pro nás bohy, kteří se musejí poslouchat), musíme stále řešit, jak se správně rozhodovat, navíc neustále slyšíme nesmíš tohle, musíš tamto, máme problémy s autoritami, nabalují se nám další a další situace, se kterými se pereme, jak nejlépe umíme. Všechno negativní, co nás v životě potká, v nás zanechá negativní bloky a to se začne projevovat na našem zdraví, jak psychickém, tak i fyzickém. A každá energetická nerovnováha znamená STRES.

A právě Kinezilogie One Brain se zabývá tím, jak s negativním stresem pracovat. Kineziologie One Brain neléčí, ale odstraňuje prvotní příčinu, která stála u vzniku našeho negativního stresu. Když dojde ke zjištění této příčiny a následně odstranění negativního stresu, tak jakoby zázrakem můžou zmizet i naše fyzické problémy anebo to může alespoň usnadnit uzdravování.

Kineziologie One Brain nemá žádná omezení, lze s ní pracovat s lidmi jakéhokoli věku a dokonce i se zvířaty.

 

Z Kineziologie One Brain vychází metoda Psychoenergetická kinezioterapie, kterou při terapiích používáme my.