Psychoenergetická kinezioterapie

Psychoenergetická kinezioterapie je pro všechny, kteří se nebojí práce na sobě. Musíme pracovat jen a pouze sami na sobě, naše okolí měnit nemůžeme, ale když už s prací na sobě začneme, zjistíme najednou, že se okolí začíná jakoby zázrakem měnit, že nám některé věci přestávají vadit,  a začínáme do našeho života přitahovat i jiné situace, jiné lidi, dokážeme řešit věci s chladnou hlavou... A právě to je cílem našich terapií, aby klienti zjistili, že život je o tom, abychom si ho dokázali užívat s větší bezstarostností.

Harmonizujeme  čakry  a meridiány.

Při první návštěvě rovnáme polaritu těla.

Poté již přichází na řadu téma odbloku, které si buď sami určíte nebo pokud si nejste jisti, pomocí svalového testu vytestujeme prioritu k řešení.

Svalový test je naprosto bezbolestná technika, kdy jemně zatlačíme našimi dlaněmi do paží klienta. Pak záleží na tom, co testujeme, buď je sval pevný nebo povolí, Vždy se ptáme systému klienta, vlastně jeho podvědomí, kdyby nám odpovídal klient vědomě, byla by jeho odpověď ovlivněna systémy přesvědčení (např. pocitem viny, strachem, negativním egem).

Při svalovém testu testujeme obě mozkové hemisféry. Každá má totiž jinou funkci.

Pravá hemisféra - vše, co se týká kreativity, je tvůrčí, neví, co je bolest, strach, nezná žádná omezení, pamatuje si kompletně všechny naše vzpomínky

Levá hemisféra - hlídá naše bezpečí, abychom přežili, zná bolesti, různé systémy přesvědčení, které jsme si vytvořili na základě svých zkušeností

Pravá hemisféra souvisí s naší levou stranou těla a naopak levá s tou pravou.

 

Je také důležité zjistit, na kterém z pěti našich těl se problém nachází:

Fyzické tělo - naše tělo, ve kterém žijeme

Mentální tělo - týká se našeho rozumu, vnitřních přesvědčení

Emocionální tělo - toto tělo bylo na počátku naplněno harmonií, radostí, ale důsledkem dnešní doby se v něm skrývají emoce jako je strach, zloba

Esenciální tělo - jedná se o tělo, které patří naší duši, je v něm obsažena podstata toho, proč jsme se sem narodili

X - faktorové tělo - propojuje náš vnitřní vesmír a vnější universum, obsahuje všechna další těla jako je například astrální tělo

 

Vytestujeme také, kde se nacházíme na Mapě emocí, stres na daný problém a ochotu s ním něco dělat.

Mnohokrát se stane, že na vědomé úrovni klient ochotu pracovat má, ale jeho systém hovoří o opaku. Z nějakého důvodu to pro systém může být třeba bezpečnější si "problém" nechat. Cílem odbloku je toto změnit, to znamená, že na konci sezení je ochota klienta již 100%.

Poté testujeme věk klienta, kdy k problému došlo, a to buď příčiny (ve kterém k situaci došlo) nebo porozumění (ten, kdy danému problému nejlépe porozumíme). Vše se děje za plného vědomí klienta, nejedná se o žádnou hypnózu. Tyto věky nám slouží k tomu, že lépe pochopíme souvislosti, proč se nám dané situace neustále mohou opakovat. Důležité je, že pokud si nevzpomenete, co se ve vytestovaném věku stalo, nebudeme vás do toho nutit! Pracujeme s vaším systémem a ten si vzpomene vždy. To samé platí i v případě, že si vzpomenete, ale nebudete chtít o tom mluvit. Je důležité vědět, že vždy máte volbu!

Po vytestování věku odvedeme stres a pokud je to potřeba, provedeme korekce. Ty spočívají např. ve čtení různých textů, speciálních masážích, aby došlo k uvolnění svalů nebo i  ve cvičení.

Po odvedení stresu a korekcích se vždy vracíme do vašeho současného věku!

Tam ještě přetestujeme stres a také se zeptáme, zda je potřeba nějaký domácí úkol, který může také spočívat třeba ve cvičení anebo i v tom, že si prostě koupíte něco dobrého na zub, případně si jinak uděláte radost :-)

Někdy také vycházejí jako podpora Bachovy esence.

 

 

 

 

 

Příklady témat, která se dají metodou řešit

  • dyslexie,
  • dysgrafie,
  • umět říkat ne,
  • vztahy - s partnerem, dětmi, na pracovišti, k sobě,
  • komunikace,
  • pocity viny, křivdy,
  • kreativita,
  • různé strachy,
  • závislosti, fóbie,
  • deprese, úzkosti, nespavost

a mnoho dalšího


Když se odbourá stres na psychice, stává se, že člověku zmizí bolest na fyzickém těle.

Otázky a odpovědi: Terapie

Bude mi stačit jedna návštěva?

Většinou našim klientům doporučujeme 2 - 3 návštěvy, ale již po prvním sezení se člověk většinou cítí lépe.

Kolik terapie stojí?

Cena terapie za hodinu je 1000 Kč.

 

Proč se jmenujeme Cerato5?

Když jsme byly na kurzu Bachových esencí, tak nás tato esence tak upoutala, že jsme se rozhodly, že si ji dáme do názvu našich stránek.

Cerato (neboli Rožec) je název jedné z květových esencí Dr. Bacha, jeho pozitivní stav je vidět u lidí, kteří důvěřují své vlastní vnitřní pravdě a intuici a následují ji. Nacházejí svou pravou životní cestu a následují ji s radostí. A my jsme se rozhodly jít touto cestou. A protože má číslo pět, proto Cerato 5.

 

Bude na mně terapie fungovat a nemůže mi ublížit?

Ublížit Vám určitě nemůže, vše je prováděno jemně a za plného vědomí. Žádná terapie není stoprocentní, to Vám samozřejmě nikdo nemůže zaručit, i když zázraky se občas dějí, ale určitě Vám pomůže k sebepoznání a může být pro Vás vodítkem při další práci na sobě.